Windows 7’ye Geçmek İsteyenler

Windows Vista veya XP olan sistemlerini Windows 7’ye çevirmek isteyenlere Microsoft firmasından çok güzel bir gelişme geldi ! İşte sunulan teklif…

Microsoft şirketi daha önceden de Vista versiyonunda uyguladığı gibi Windows 7 içinde geriye dönük bir garanti imkanı sunmuştu. Kullanıcılar istediklerini alamazlarsa Windows XP’yi tekrardan kullanma haklarını ellerinde bulunduruyorlardı. Bu özel hakkın süresi ise Windows 7 Service Pack 1 çıkına kadar olarak ayarlanmıştı.

Microsoft geçen günlerde yapmış olduğu basın bildirisyle bu tarihi 2020 senesine kadar uzattığını duyurdu. Windows 7’ye daha önceden hiçbir eşi rastlanmayan kapasitede bir geçiş olduğunu bildiren Microsoft, bu opsiyonu istikrarlılık sebebiyle aldıklarını açıkladı. Bu yeni opsiyonla beraber Windows 7’ye terfide büyük şirketlerinde olabilecek kaygılarının minumum seviyeye çekmek amaçlanıyor.

Tüketiciler istedikleri zaman geriye dönüş haklarını kullandıkları zaman işletim sisteminin en son sürümüne tekrardan hiçbir ücret ödemeden sahip olabiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.