Windows Phone 7 Kullanacak Firmalar

Microsoft firması büyük bir heyecanla beklenen açıklamasını sonunda gerçekleştirdi. Windows Phone 7 işletim sistemine sahip olan cep telefonlarının hangi markalar tarafından üretilebileceği açıklığa kavuştu.

Bu markalar arasına 5. ve son olmakla beraber bilgisayar devi Asus’da eklendi. Hali hazırda bulunan HTC, Samsung, LG, Asus ve Dell bulunmakta. Özellikle Asus, Samsung ve LG firmaları bu telefonların demolarını bile tasarladılar. Bu üç firma, Dell veya HTC firmalarından biraz daha önce Windows Phone 7 işletim sistemi kullanan telefonlarını tüketicilerle buluşturabilirler.

Çeşitli araştırmacılara göre Asustan sonra 6. olarak bir üretici daha bu programa dahil olabilir. Motorola firmasının şu anda yoğun olarak Android üzerinde çalışıyor olması, bu tezin gerçekleşme şansını aza indiriyor. Bunun yanı sıra HP firmasının Microsoft’la arasının iyi olmasıda onların Palm şirketini aldıktan sonra çıkartacakları modellerde PalmOS kullanacaklarının sinyalini veriyor. Nokia ve Apple şirketlerinin ise kendi aralarında rekabet yaşadıkları ayrı bir durum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.