Apple iPad’e Rakip Geliyor

Apple firmasının üretmiş olduğu iPad bu zamana kadar 3 milyon adetten fazla satış yapmayı başardı ve uzun zamandır çok fazla suskun olan tablet PC piyasasına önemli bir hareketlilik getirdi. İpad’in elde etmiş olduğu bu başarı kuşkusuz daha önceleri çok fazla iyi analiz edilememiş ve bu doğrultuda doğru değerlendirilmemiş bir tablet PC pazarı olduğunu da ortaya çıkarmış oldu. Bunun yanı sıra hala iPad’e önemli bir rakip ve alternatif sayılabilecek bir tabletin olmaması fark ediliyor.

Steve Ballmer’ın Windows 7 işletim sistemine sahip olan tabletin satışının yıl sonunda başlayacağını belirtmesinin ardından yalnızca birkaç ay geçtikten sonra önemli bir haber UI Centric firmasından geldi. UI Centric, Windows 7’nin özelliklerine sahip bir tablet PC projesi hazırladığını duyurdu.

Eylül ayından sonra piyasaya çıkması beklenen Windows 7 işletim sistemi kullanıcak olan tabletin ismi ise Macallan olucak ve iPad’den en büyük artısı kuşkusuz Flash desteğine sahip olması olacak. Eğer UI Centric gerçekten doğru bir pazarlama ve satış yolu çizerse Apple iPad’e ilk önemli rakip olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.