iPhone Her Eve Lazım

Apple firmasının Mobil Alışveriş Departmanı’nın başına Benjamin Vigier’i ataması, şirketin gelecekteki projeleri hakkında bazı ipuçları verebilir mi ? Vigier, Apple firmasında işe başlamadan önce mFoundry’da ürün müdürüydü, bu şirkette Paypal Mobile gibi uygulamalar üzerinde çalışırken, kahve denilince akla ilk gelen Starbucks için de bir mobil ödeme sistemi geliştirmişti.

Tabii ki yaptığı bu projeler Apple firmasının iPhone 5’te bu tarz bir teknolojiyla birlikte geleceği anlamına gelmiyor fakat şirketin bu yılın başında, içinde NFC uygulaması içeren bir teknoloji için de patent başvurusunu gerçekleştirdiğini unutmayalım.

NFC teknolojisi kredi kartlarında mevcut ve birçok yerde aktif olarak kullanılabilirken, bilet olarak da işlevi bulunuyor, bunun yanı sıra arabanızın kapılarını açmak için kullanabileceğiniz bir anahtar kimliğinede girebiliyor. Eğer bu süper ötesi teknoloji ileri nesil iPhone’larda kullanılırsa, bundan böyle telefonunuzla evinizin kapısını açabilecek, marketten alışveriş yapabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.