Lenovo Konsol Dünyasına Giriyor

Ezeli konsol rekabetlerine beklenmedik bir şirketten yeni bir konsol daha giriş yapmaya hazırlanıyor. Bilgisayar üretimiyle yaygın olarak ismini duyuran Lenovo, “Beijing Eedoo Technology” isminde yeni bir şirket kurdu. Bu firma da uzun süredir Microsoft’un sahip olduğu Kinect gibi herhangi bir kontrol mekanizması bulunmayacak bir konsol üzerinde çalışmalarını sürdürüyor, bunuda eBox ismini koymuşlar.

eBox hakkında piyasada henüz resmi ve tam olarak detaylı açıklamalar olmasa da konsolun önünde bulunan bir web kamerası sayesinde, kişinin hareketlerini kendi içerisinde algılabildiği biliniyor. Konsolun hedefi daha çok Çin odaklı olacak ve ilk başlarda Kasım ayında sadece Çin için piyasada olacak. Konsolun net olarak kaç liradan satışa sunulacağı bilinmese de Xbox’dan daha düşük fakat Wii’den daha pahalı olacağı tahmin ediliyor.

Dünya genelinde bilinen 16 oyun tasarımcısı şimdiden eBox’la anlaşma imzalamış durumda ve konsol piyasaya sürüldüğü gün 30 tane oyun bedava olarak sunulacak. Konsol hakkında detaylı bilgiler açıklandıkça sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.