PS 3 Move Göz Önünde

Oyun konsolu olan Playstation 3’ün hareket kontrol aleti olan Move, popülerleştikçe fiyatını düşürüyor. İşte Amerika Birleşik Devletleri ile olan fiyat farkı..

Sony Playstation 3 hareket algılama aleti olan Move’u Japonya ve ABD’de teknoloji marketlerinde görmek mümkün. Fakat bu yeni alet henüz İngiltere, İtalya gibi önde gelmiş Avrupa ülkelerine bile yeni yeni ulaşmaya başlıyor.

Kinect ile verdiği mücadele yüzünden ve gerçekleştirilen satışlarında fazlalığından dolayı fiyatının bir hayli aşağıya çekildiği söyleniyor. Önsipariş alımlarının başlamasıyla beraber 15 Eylül tarihinde İngiltere’de piyasaya çıkacak olan Move, normal satış fiyatının %15 altına düşmüş durumda. Cihazın şarj aletinde ise bu indirim oranı %10 civarında.

Sonuç olarak bir kişi birden çok kontrol aleti kullanabiliyor ve geniş bir aile Move ile oynamak isterse yekün yüklü oluyor. Türkiye’de satışa çıkmadan fiyatlarının düşmesi iyi gibi gözüksede büyük bir ihtimalle vergiler ve çeşitli sebeplerden dolayı yurtdışından çok daha pahalıya alacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.