Adobe Yine Tehlike Altında

Kötü niyetli kişilerin son sıralar uğrak durağı olan Adobe, yine çok önemli bir sorunla karşı karşıya. Şirketin de kendi sitesinde yer alan uyarıya göre PDF dosyalarını açmaya ve okumaya olanak sağlayan Acrobat Reader gibi uygulamalar hacker’ların yeni hedefi olmuş durumda.

Şirket websitesinde yaptığı duyuruda, bu önemli açık sisteminizin arızalanmasına veya kötü niyetli bir kişinin sisteminize sızabileceğini işaret ediyor. Adobe çalışanları henüz sorunu nasıl düzeltebilecekleri ile ilgili bir açıklamada bulunmasalar da, birlikte işlerini yürüttükleri güvenli şirketi problem hakkında biraz bilgi veriyor. Güvenlik şirketine göre dünyada ün sağlamış olan golfcü David Leadbetter’dan tüyolar, ismi altında mailinize gelen bir PDF dosyası açıldığı taktirde bilgisayara gizli bir uygulama yüklenmiş oluyor. Daha sonra bu uygulama size kötü niyetli kişinin istediğini herşeyi yapmasına imkan sağlıyor.

Güvenlik şirketi son olarak herkesin bilgisayarında ücretli veya ücretsiz bir virüs programının yüklü olmasını bunun yanı sırada tanımadığınız kişilerden gelen PDF dosyalarını açmamaları konusunda uyarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.