AMD Radeon HD 6770

Çin’in en çok girilen teknoloji forumlarından olan ChipHell’de yer alan bazı resimler iddiaya göre AMD firmasının yeni çıkaracağı ekran kartı olan Barts XT’nin prototipi. Bart XT’yi duyunca yeni bir ekran kartı serisi olduğunu tahmin edenler için, örneğinin teknoloji marketi raflarında Radeon 6770 ismiyle bulunacağını hatırlatalım.

Ekran kartının henüz özellikleri tam olarak resmileşmediği için sadece resimlerinden birkaç tahmin üretilebiliyor. Resimlerden, 2 tane 6 pinli PCI-Express güç bağlantısı bulunduğu, bir tane Crossfire bağlantısı bulunduğu, iki tane DVI, bir tane HDMI ve iki tane mini-ekran girişinin bağlantısı bulunduğu rahatça anlaşılabiliyor. Bunun yanında HD 6770 hakkında, 256-bit veri kanalı özelliğinin bulunacağı be bu nedenle eski ekran kartlarına nazaran %80 ila %100 arasında daha fazla hafıza bant genişliği sunacağı tahmin ediliyor.

Resimlerin %100 olarak gerçek olduğuna inanmasakta, bunun sadece bir demo yani prototip olduğunu ve piyasaya çıkarken üzerinde biraz daha oynanarak daha değişik bir görüntü alma ihtimalinin olduğunuda hatırlatalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.