Messenger’da Facebook Chat Özelliği

Microsoft şirketi, Windows Live Essentials uygulaması ile geçtiğimiz günlerde, MSN üzerinden Facebook listenizde bulunan kişilerle konuşmanıza imkan veren bir beta özellik sunmuştu. Fakat bu yeni özellike MSN’in Internet üzerindeki versiyonunda bulunmuyordu. Şirket bunu ve bunun yanı sıra birkaç farklı özelliğide kapsayan bir geliştirme paketi hazırlıyor.

Liveside sitesinin dikkatini çeken bu yeniliklerden biri ise Windows Live Phone servisindeki Facebook Chat fonksiyonu. Üst menü üzerinde MSN bağlantısının üzerine geldiğinizde yeni bir menü ekrana çıkıyor ve bir Facebook seçeneği ortaya geliyor. Bu sayfada aynı MSN’de konuşuyormuş gibi Facebook listenizde bulunan arkadaşlarınızda iletişime geçebiliyorsunuz. Konuşma pencereside Facebook Chat sayfasındaki gibi sıradan bir durumda ve SMS de bir konuşma olanağı olarak yararlanılabiliyor.

Bunun dışında bir başka yenilik ise, kişilerin aynı esnada hem MSN hemde Web Messenger açık durumdayken konuşmalarını engelleyecek. Bundan sonra bilgisayarınızda MSN açık durumdayken Web MSN üzerinden de arkadaşlarınızla konuşmanız imkansız olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.