Windows Phone 7 İçin Son Rötuşlar

Amerika’nın gelişmiş servis sağlayıcılarından birisi olan Verizon firması bu sene içerisinde Windows Phone 7 telefon satmayacağını belirtti.

Microsoft firmasında halkla ilişkilerden sorumlu olan Greg Sulliven yapmış olduğu yazılı açıklamada Microsoft’un amaçlarına ulaşabilmesi için daha önceden hedeflenmiş bazı programlara uyması gerektiğini belirtti. Microsoft, GSM üzerinde çalışmalarına son sürat devam ederken, yaygın olarak kullanılan CDMA tabanlı sistemler yararlanılan Verizon ve Sprint gibi servis sağlayıcılarının, Windows Phone 7 model akıllı cep telefonlar satmaya başlaması biraz daha ileri bir tarihte olacak gibi gözüküyor. Bu da, CDMA uyumlu olan Windows Phone 7 telefonları hali hazirda piyasada bulamayacağımız anlamına geliyor.

Microsoft KIN model cep telefonlarının tam bir hayalkırıklığı doğurmasından sonra dev yazılım firması ile Verizon’un ilişkilerinin çok iyi olmadığı da bilinen bir gerçek. Fakat neler olup biteceğini Windows Phone 7 telefonlar piyasadaki yerini aldığında anlayabileceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.