Xbox 360 Slim’in Sırrı

Microsoft şirketinin yeni oyun konsolu Xbox 360 slim modeli daha zarif ve ince bir model, bu modelin siyah rengide oldukça büyüleyici.

Bu sene herkesi büyük bir hayranlıkla adından söz ettiren slim versiyonun 802.11n wireless bağlantı sağlayabilme özelliği çok fazla üzerinde durulmayan fakat bir o kadarda önemli bir ayrıntı oldu. Daha önceki kasalarda bu özelliği kullanmak isteyen kişiler 100 dolar değerindeki wireless adaptörü ve yanında aparatını satın alması gerekiyordu.

Xbox’ın içerisinde bulunan harddisc’inin de 250 GB’a yükseltilmiş olmasından beri konsol çok daha serin ve ses çıkarmadan çalışıyor. Ama bunu nasıl gerçekleştirebiliyor ? Microsoft firmasından üst düzey yönetici olarak çalışan Albert Panello’nun yapmış olduğu bildirim, tüm detayları açıklıyor.

“İşlemcinin yeni nesil olması en büyük avantaj. USB portlarının sayısı artmış ancak Kinect’in bağlanacağı port yüksek enerji gerektirdiği için ayrı tutulmuş. En büyük gelişme ise 2 küçük fan yerine bir büyük fan kullanılmış olması. Bu sayede yeni XBox 360 daha sessiz ve serin.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.