6. Nesil iPod Nano

Önceki modellerine göre oldukça ufak bir boyutta üretilen Apple iPod Nano, açıldığı ilk anda ekranda bir karşılama ara yüzü beliriyor. Dokunmatik bir ekranın bulunduğu model, ekran konusunda olukça hassas tutulmuş.

Menüler arasında geçişlerin kolaylaştırıldığı yeni sürümde, istenilen bir menüden çıkmak için yapılması gereken, iPod Nano ekranının hemen üzerinde sağa ve sola parmak dokunuşları gerçekleştirmek oluyor. Ayrıca dokunuşlar demişken 6.nesil iPod multi touch özelliği ile de oldukça dikkat çekici görünüyor. Menüleri arasında bulunan simgelerde ise ortaya çıkan negatif yön, video izleme ikonunun bulunmaması oluyor. Belirtilecek diğer bir eksik nokta da önceki sürümde yer alan bağlantı hoparlörünün 6. nesilde yer almaması olarak gözüküyor.

6.nesil iPod Nano eksik noktaları görmezden gelindiğinde genel olarak başarılı bir versiyon olarak karşımıza çıkıyor. Eksiklerini bir yana bırakıp artı noktalarından birini ön plana çıkaracak olursak, bu artı cihaz içerisine entegre edilmiş Nike Şirketi’ne ait adım sayacı oluyor. bu sayaç sayesinde her kullanıcı gün içerisinde ne kadar adım attığını ve ne kadar kalori yaktığını görme şansına sahip oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.