Apple’ın Amacı Ne?

Teknoloji devi Apple’ın sahip olduğu harcanmamış dev ve gün geçtikçe de çoğalan servetin nereye harcayacağı hakkındaki en küçük açıklamalar bile borsaların tüm dengesini sarsmaya yetiyor.

Apple’ın Sony’i alma dedikoduları çıktığında ise Sony’nin borsada bulunan hisse senetleri % 3 artış gösterdi. Daha sonra bu haberlerin sadece dedikodu olduğu ortaya çıkmasına rağmen yine de artış gösteren hisse senetleri ise uzmanları büyük şaşkınlık içerisinde bıraktı.
Çoğu uydurma olan bu söylentilerin kaynağında ise Apple’ın 51 milyar dolara ulaşan dev serveti yatıyor. Ne yapılacağı büyük merak konusu olan servet için ortaya bir çok iddia atılıyor. Geçtiğimiz günlerde ise Barron’dan Eric Savitz’in blog’unda paylaştığı bir yazıda şunlar yazıyordu. “Apple’ın bu kadar para biriktirmesindeki amacı ne? Kimi almayı hedefliyor ki Adobe ya da Sony’i mi? Yoksa kendi CEO’larından biri olan Steve Jobs’un yönetim kurulunda olduğu Disney gibi büyük bir kuruluşa mı gözlerini dikti?”
Apple birikimlerine devam ettikçe bu tür söylentilerin artmaya devam edeceği bir gerçek. Ancak ortada şöyle bir şey var ki bu birikimin nereye gideceği ise oldukça merak ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.