Apple’ın Müjdesi Mac Günü!

Apple geçtiğimiz günlerde “Takvimlerinizin 20 Ekim sayfasını işaretleyin” duyurusunu yapmıştı ve yaptığı açıklamanın ardından Apple’dan beklenen önümüzdeki saatlerde Mac platformuyla ilgili ne gibi yeni açıklamalar olacağı.

Bundan çok kısa bir süre önce Back to the Mac etkinliği için 20 Ekim’i beklemek gerektiği açıklamasını yapan Apple, bugün itibarı ile aydınlığa kavuşuyor. Apple’ın son zamanlarda iPhone, iPad gibi platformlarla ilgilenmekten Mac platformuna çok fazla ilgi göstermediği düşünülüyordu. Fakat Apple bu konuda adım atarak Mac etkinliğini düzenleyeceğini ve ilgili yeni planlarını da ortaya çıkardığını açıkladı.
Kısa bir süre içinde gerçekleştirilecek olan Back to the Mac etkinliğinde Apple’ın, MacBook Air’in yeni bir versiyonunun tanıtılacağı düşünülüyor. Aynı zamanda firma içerisinde dolaşan haberlere göre de yeni MacBook Air, 11.6 inç ekrana sahip olacak ve yükte daha hafif olacak.
Tüm bunlara ek olarak yeni MacBook Air ile ilgili olarak bir diğer söylenen ise 2GB bellek içermesi, 2.13GHz Intel Core 2 Duo işlemciye sahip olması, USB ve SD kart girişlerine sahip olması deniyor. Ve tabi ki diğer versiyonlar gibi bu versiyonda da optik bir sürücü yer almayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.