Apple Her Döneminde Farklı

1997 yılında Apple’a CEO olarak geri dönen Steve Jobs şirkete geri dönmeden önce de 1979 yılında yeni ürün geliştirme departmanında çalışıyordu. Geçtiğimiz günlerde ise o günlerden kalma bir anıyla karşılaştık. Mozilla’dan Pascal Finette’in tweetter hesabında paylaştığı o günlerden kalan Steve Jobs’un iş kartının fotoğrafıydı.

Ancak paylaşımının yanı sıra Finette kartla ilgili birkaç özelliğe de dikkat çekmişti. Fotoğrafta bizim göremememize rağmen aslında kartın üzerinde kabartma şeklinde bir Apple logosu bulunmaktaydı. Bu da Apple’ın o zamanlarda bile kartları için ne denli miktarda harcayış yaptığını gösteriyor. Dikkatimizi çeken başka bir özelliği ise kartın üzerindeki telefon numarasının 21 yıl sonra günümüzde bile halen Apple santrallerine bağlanıyor olmasıydı.
Ayrıca kartvizitin üzerindeki Apple yazımında kullanılan yazı tipinin de o dönemde Reeboklarda oldukça çok kullanılan bir yazı tipi olduğuna dikkat çekiliyor.
Apple yıllar geçsede her dönem geçmişinden bir esinti taşıyor. Bu nedenle klasikler günümüze bile yansımaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.