Apple’a Yönelik Gizli Görüşme

Microsoft şirketi 2007 senesinde Apple iPhone’u piyasaya sürdüğü zaman bir hayli hazırlıksız yakalanmıştı. Firmanın CEO’su olarak görev yapan Steve Ballmer durumun bu yerlere geliceği tahmin dahi edememişti.

Windows’un kendi ürettiği Mobil İşletim Sistemi’nin çok zayıf kalması, Apple’ın gün geçtikçe güçlenmesi yetmezmiş gibi birde şimdi ortaya Google’ın üretmiş olduğu ve bir hayli adından söz ettiren Google Android İşletim Sistemi çıktı.

Masaüstü bilgisayarların açık aça önde olan yazılım firması kendisini bir hayli güç durumda buldu. Bugünlerde ise New York Times gazetesinde yer alan bir habere göre firmanın CEO’su Steve Ballmer ve Adobe firmasının CEO’su Shantanu Narayen, Adobe firmasının ofisinde basına kapalı bir görüşme gerçekleştirdi.

İki firmanın da en dişli ortak rakibi olan Apple firmasına karşı yeni bir strateji yaratacağı ve hatta Microsoft’un kendi bünyesine Adobe’u da katması gelen dedikodular arasında. Tabiki şu ana kadar iki firmadan da konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmiş değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.