Firefox 4 Ertelenmeye Devam Ediyor

Firefox kendi tarayıcısı üzerinde birtakım güvenlik önlemleri almaya devam ederken, bir yandan da tarayıcısının üzerinde yeni sürümler denemeye devam ediyor. Yeni sürümün adının ise Firefox 4 olacağı geçtiğimiz aylarda duyurulmuştu. Ancak bu konuda ki asıl sıkıntı tarayıcının piyasaya çıkışının bir türlü gerçekleşememesi.

En son ertelemeyi Kasım ayı için yapan Firefox Şirketi, yeniden bir erteleme açıklaması yaparak 2010 yılında piyasaya çıkması beklenen sürümü, 2011 başlarına erteledi. Yapılan açıklama ile resmiyet kazanan erteleme tabiî ki hiçbir kullanıcının hoşuna gitmedi. Kullanıcıların merak ettiği konulardan biri olan tarayıcının hızlılık oranı, sürekli tartışma konusu ve bilinmezlikler içinde devam ederken en son açıklamada tarayıcının 2011 Şubat ayına kadar kesinlikle hazır olacağı duyuruldu.
Diğer yandan Firefox sürümünün ilk 6 betasının piyasada olması ve bu sürümlerin ardından 10’a kadar sürecek bir serinin devam edeceği düşünülmesi, tam sürümün yayınlanacağı tarih hakkında hala şüpheler uyandırıyor. Ayrıca RC sürümünün de bunlara eklenmesi ise final sürümü için pek de erken bir tarihin ufukta olmadığını gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.