Google’a Dur Durak Yok

Otomotiv sektöründeki robot araçlardan rüzgar enerjisine, mobil işletim sistemlerinden internet dünyasında kadar hiçbir sektörden eksik kalmayan Google, birçok projesi arasında işletim sistemi olan Android için güncelleştirmeler yapmaya devam ediyor.

Daha Android 2.2 Froyo sürümünü piyasaya yeni sürmeye hazırlana şirket, daha şimdide Android 3.0 çalışmalarına başladı bile. Bu konuda mühendislerine tam yetki veren Google, geliştirmelerle yakında ilgileniyor.

Yeni sürümle birtakım yenilikler sunmaya hazırlanan Google, 3.0 sisteme Gingerbread adını vermiş durumda. Bunun yanında asıl öne çıkan özelliklerden biri yeni işletim sisteminin, masasütü bilgisayarlarda da yerini alabileceği oluyor. Diğer işletim sistemi üretimi yapan şirketlerle rekabete hazırlanan Google’un, özellikle oyun segmentine yeni bir açılım getirmesinin planlandığı haberleri duyuluyor. Henüz piyasada sistem hakkında geniş bir bilgi yer almasa da, görsellerin ve ara yüzlerin farklı bir boyut kazandığı birtakım söylentiler arasında yer alıyor.

2011 başlarında piyasada yerini almaya çalışan Android 3.0 mobil işletim sistemi, ilk olarak Motorola Terminatör 2 takma adlı telefon modellerine konuşlandırılmaya hazırlanılıyor. Yakın bir zamanda mobil işletim sistemleri arasında bulunacak olan 3.0 Android şimdiden dört gözle bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.