iPad’e Rakip Samsung’tan Geliyor

iPad’in piyasadaki tek tablet olduğu zamanlar bundan böyle geride kaldı. Samsung firmasının Galaxy Tab modeli ilerleyen günlerde iPad’in karşısına Android işletim sistemi kullanarak çıkacak fakat fiyatı onu bir adım daha geride bırakacak gibi gözüküyor.

Tabletin net olarak fiyatı belli olmasa da bazı raporlar, Sprint ve T-Mobile gibi servis sağlayacı firmaların Samsung Galaxy Tab’ı iki senelik sözleşmeyle birlikte 400 $’a vereceği yönünde. T-Mobile ve Sprint’in verilerine göre iki senelik sözleşmeyle birlikte tablette 200 $ 2 sene boyunca kullanılacağına dair indirim ve 50$ da fiyatta azalma söz konusu. Bunun anlamı tableti herhangi bir kontrat yapmak istemeden almak isterseniz fiyatı 650$’a denk oluyor.

Özellikleri ve Android işletim sistemi kullanmasıyla birlikte tüm teknolojiyi yakından takip edenlerin ilgisini üzerine çeken cihaz, bu yüksek fiyatı nedeniyle 500 $’lık 16 GB iPad’in gölgesinde kalabilir. Bunun yanı sıra kontrat olmadan iPad 3G’nin de satış fiyatının da 630 $ olduğunu varsayarsak Android işletim sistemi kullanan Samsung’un tabletinin fiyatının piyasanın üzerinde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.