LG “bir-iki” Windows Phone 7

Windows Phone 7 cihazlarıyla ilgili planlarını netleştiren LG, “bir-iki” isimli cihazı yakın zamanda hayata geçirmeyi planlıyor. Ancak şu zamana kadar tek bildiğimiz Microsoft’un Windows Phone 7 cihazlarının yıl sonuna doğru çıkarmayı planladığını açıklamasından ileri gitmiyor.
Buna rağmen konuyu netleştiren ise LG’nin sözcülerinden Ken Hong’un Seoul’da yaptığı açıklamalar oluyor. Açıklamalarında planlanan tasarımların kısa zamanda hayata geçirileceğini vadediyor.
Microsoft ile derin anlamda ilişkileri olduğunu ve bu sebepten bir yada iki Windows Phone 7 cihazının bu yılın sonuna kadar bekleneceğini açıklayan ise yine LG’nin sözcülerinden Ken Hong oluyor. Bilindiği üzere LG mobil bölümünü geride bıraktığımız çeyreği fazla hoş karşılaşmayan şekilde bir zararla kapattı ve bundan dolayı şirketin Windows Phone 7 projesine daha da önem verileceği söylenebilir.
Diğer yandan Sony Ericsson Şirketi’nin ardından LG Firması’nın da Windows Phone 7 işletim sistemini düşünmesi Microsoft tarafında oldukça hoş karşılanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.