LG’nin Düz Ekran TV Başarısı

LG bu yılın üçüncü çeyrek mali sonuçlarını açıkladı ve oldukça ilginç rakamlara sahip. Firmanın düz ekran televizyonlarda nasıl bir başarı elde ettiği ise gayet açık!

30 Eylül 2010 tarihinde sona eren üç aylık döneme ilişkin mali raporlarını açıklayan LG firmasının bu dönemde en çok geliri düz ekran televizyonlardan ve ev aletlerinden kazandığı görülüyor. Yayınlanan rapora göre ise LG, bu yıl tam 11.3 milyar dolarlık bir kar elde etmiş durumda ve bu durumda LG firmasının geçtiğimiz yıla göre elde ettiği kâr artışı ise yüzde 37 oranında artmış oluyor.
LG bu mali yılda televizyonlardan elde ettiği geliri 4.5 milyar dolar olarak tanımladı ve şimdilerde firmanın önümüzdeki üç ay için en fazla Nano Full LED  teknolojisini kullanan ürünleri satmayı planladığı konuşuluyor.
Dur durak bilmeyen LG, teknolojinin her alanında gelişimler ve yeni ürünler sunmaya devam ediyor. Yakın bir zamanda bu kar durumunu tüm ürünler üzerinde gerçekleştirmeyi planlayan LG, özellikle telefon sektöründe ağırlığını koyma yolunda ilerliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.