Nesneleri Yok Edebilen İlginç Bir Yazılım!

Dikkat çekici olan bu yazılım kameraya aldıkları herhangi bir nesneyi bilgisayar ekranına yansıyan görüntüden anında silebilen bir yapıya sahip.

Kameraya aldıkları herhangi bir nesneyi bilgisayar ekranına yansıyan görüntüden anında silebilen bir yazılıma imza atan Alman bilim adamları geliştirdikleri yazılım ile büyük ilgi görecekler gibi görünüyor.
Bir yandan dokunmatik ekranlı bir bilgisayarın kamerasıyla çekim yapabilen yazılım diğer yandan görüntüde yer alması istenmeyen herhangi bir nesne işaretlenerek anında ortadan kaldırılabilme özelliğine sahip ve yazılım Ilmenau Üniversitesinde geliştirilmiş durumda. Daha çok sihri çağrıştıran yazılımda, istenmeyen nesneyi dijital kalem kullanarak çember içine almak yeterli oluyor.
İlk olarak seçilen nesnenin çözünürlüğünü azaltarak görüntüyü ortadan kaldıran yazılım, daha sonra görüntüyü iyileştiriyor ve çözünürlüğü en baştaki düzeyine gelene kadar artırabiliyor. Yazılımın en dikkat çekici özelliği ise tüm bu işlemleri sadece 40 salisede, yani insan beyninin fark edemeyeceği bir zaman diliminde yapabilmesi. Yazılım şimdilik sadece Windows yazılımı ile çalıştığı bilgisi veriliyor ve çok büyük ilgi göreceğe benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.