NVIDIA’dan Savaş Girişimleri

Yeni nesil ekran kartları piyasaya hızlı bir giriş yapmaya başladı. Bunun üzerinde NVIDIA Şirketi ise rakipleri ile mücadele etme konusunda geride kalmamak için birtakım projeler geliştirme aşamasına geldi.

Hazırlıkların sürdüğü bu sıralar, AMD Şirketi’nin yeni piyasaya çıkardığı HD 600 yeni nesil ekran kartı otoriteler tarafından oldukça ilgi gördü. Diğer yandan NVIDIA aralık ayı içerisinde GeForce GTX 580 ismini verdiği yeni nesil grafik kartını piyasaya süreceğini duyurdu. GF110 görüntü işleme modülünü kullanan GeForce GTX 580’in, bir önceki modeli olan GTX 480’e göre yüzde 20 civarlarında daha yüksek bir performans sergileyeceği belirtildi. Bu yeni nesil ekran kartının kullanıcılara gözle görülür hız ve özellikler sağlayacağını öne süren NVIDIA, kullanıcıların sadece aralık ayına kadar beklemeleri gerektiğini vurguladı. Ayrıca NVIDIA eski modellerinde belirli indirimlerin yapılacağını belirtirken, GTX 460 modelin 1 GB’lık sürümünde en az 20 euro’luk bir fiyat düşüşünün gerçekleşeceğini öne sürdü.

NVIDIA rakipleri ile arayı açmamak için yaptığı girişimler ne derecede sonuç verir bilinmez, ancak NVIDIA yeni nesil grafik kartlarının iddialı geldiği bir gerçek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.