Opera 11 Deneme Sürümüyle Yayında

Alpha sürümüyle şu an indirilebilir durumda olan Opera 11 şimdiden Firefox’a rakip olacağa benziyor.

Opera’nın bu sürümde devrim yapacağı öne sürülüyordu. Bunu tabii ki zaman gösterecek. Beklenenden önce kullanıma açılan Alpha sürümü şu an itibari ile indirilebiliniyor.

Yeni sürümünde Opera tıpki Firefox’ ta ki gibi eklenti desteğiyle geliyor. Hali hazırda 20 civarında eklentisi bulunan Opera 11 sürümünün, bunu zaman içinde çoğaltması bekleniyor.

Firefox ve Chrome gibi tarayıcılarla rekabete girmek isteyen Opera, Opera 10 sürümünde hızını bayağı bir artırmasına rağmen yinede kendisinden beklenen performansı gösterememişti.

Opera 11 sürümünde tıpki Firefox ve Chrome gibi basit eklenti kurulumu, hızlı ve kullanışlı menüler gibi iddialı özellikleri barındırıyor.

Test  ettiğimizde Opera 11’ in diğer tarayıcılar (Chrome,Firefox) kadar sayfayı hızlı açma oranına sahip olduğunu görebiliriz.  Ayrıca Opera 11 usb belleklere de kurulabiliyor. Bunun için taşınabilir sürümü gibi bir sürüm indirmenize gerek yok. Bilgisayarınız için uygun sürümü indirdiğinizde kurulum sırasında size  “External device” seçeneği sunuluyor.  Böylece herhangi bir usb belleğe kolayca kurulumunu yapabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.