Oyunseverler Microsoft’tan Şikayetçi

Oyun konsolları hatırı sayılır sayıda yaygınlaştı fakat peki bilgisayar oyuncuları ne alemde ? Bu sorunun yanıtının farkında olan Microsoft şirketi, son zamanlarda forumlarda ve televizyonlarda bir hayli eleştiriler alıyordu. Özellikle bilgisayar oyunlarına sunduğu ilginin çok azaldığı ve Games for Windows Live servisiyle çok fazla ilgilenilmediği şeklindeki eleştiler, Dave Luehmann’ın MCV televizyonuna verdiği demeçte şu sözleri söylemesine yol açtı :

Luehmann; “Şu anda üzerimize yağan eleştiriler sadece konsol yönünde çalışmalar yaptığımız yönünde. Fakat biz de durumun farkındayız ve elimizdeki kaynakları bilgisayar yönünde de harcıyoruz. Diğer firmalarsa bu konuda Microsoft’un liderliğini benimsemeliler ama öyle yapacaklarını hiç de zannetmiyorum. Bilgisayar oyunculuğunu ilerletmek ve yeniliklerle donatmak bizim işimiz. Bazen bu konuda çok büyük atılımlar gerçekleştiriyoruz, bazen de hiçbir şey yapmıyoruz. Artık toparlanmamızın vakti geldi” diyerek Microsoft’un üzerindeki baskıyı açık bir şekilde dile getirmiş oldu.

Bu tarz eleştirileri piyasadan birazda olsa azaltabilmek için Microsoft ilk adım olarak; Fable 3, Age of Empires Online ve Microsoft Flight Simulator gibi oyunlarını Games for Windows Live servisiyle birlikte oyunculara açacak.

“Oyunseverler Microsoft’tan Şikayetçi” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.