Samsung Google’a Rakip!

Android nedeni ile Google’ın en önemli iş ortaklarından biri olan Samsung, bu kez farklı bir alanda Google’a rakip olmaya hazırlanıyor!

Samsung, bada işletim sistemiyle mobil dünyaya yeni bir soluk getirmişti ve şimdilerde farklı bir adım atmaya hazırlanıyor. Samsung’un, Güney Kore’li üretici mobil cihazlar ile televizyonları ortak paydada buluşturan bir proje üzerinde çalıştığını bildiren Reuters’da bugün yayınlanan bir haber oluyor.
Şimdilik geliştirilme aşamasında olan proje kapsamında Samsung’un değişik planları var gibi gözüküyor. Bu planlar ise akıllı telefonların beğenilen özelliklerini televizyonlara aktarmanın yanında, televizyonlar ile mobil cihazların kolaylıkla senkronize olabilmesini sağlayacak özellikler.
Yeni nesil televizyonlardan internete girerek sosyal ağlara bağlanmak, e-postaları kontrol etmenin mümkün olacağı Samsung’un televizyon platformu iddialı özellikler ile geliyor gibi görünmekte. Fakat bu duruma karşılık olarak Google’ın Android tabanlı Google TV platformu bilindiği gibi mobil yazılımların çalıştırılabilmesine müsaade etmiyordu ama Samsung bunu gerçekleştirecek. Merakla beklenen Samsung’un yeni projesi ile nasıl bir sürpriz hazırlanıyor bekleyip göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.