Windows 8 Kilometre Taşı Olmaya Hazırlanıyor

Microsoft firması yeni işletim sistemi Windows 8 için hazırlıklarına devam ediyor ve birçok yeni özellik hedefliyor. Windows içerisindeki yazılımların lisanslarının değişik donanımlar üzerinde aktif olması, sistem başlangıç hızının maksimuma çıkması ve ekstra güvenlik önlemleriyle büyük dikkat çekiyor.

Tabiki bütün bu saydığımız özellikler için 2012 senesinde yeni teknoloji bilgisayarlar lazım. Buna göre masaüstü bilgisayarların nesli tükenecek mi ? Steve Jobs’a göre cevap evet olsada yapılan çeşitli sektör anketlerine göre cevap hayır çıkıyor. Masaüstü bilgisayarlar günümüzde evlerin ve ofislerin rahat, güvenilir ve hesaplı tercihi olarak kullanılmayı sürdürüyor. Herkes 7 / 24 bilgisayarıyla birlikte hareket etmek istemiyor.

Fakat laptoplarında popülerleştiği bir gerçek. Bu sebepten dolayıda Microsoft, Windows 8 işletim sisteminde yalnız masaüstü PC’leri değil, laptop ve netbookları da düşüneceği, mobil cihazlar ilede güçlü bir senkronizasyon sağlayacağı çok net. Daha önceden de haberini verdiğimiz Office 365 için oluşturulan her yerden ulaşılabilme imkanı Windows 8’inde temelinde bulunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.