Windows 8 Ne Zaman Çıkacak ?

Microsoft, Windows Vista işletim sistemiyle çoğu Windows kullanıcılarını deyim yerindeyse hüsrana uğratmıştı.

Kısa bir süre sonra çıkardığı Windows 7 sürümüylede Vista da yaşadığı satış kaybı ve güven sorununu kolayca aştı.  Zira Windows XP den sonra Windows’ un en popüler ve rahat kullanıma sahip şeffaf arayüzlü sürümü Windows 7 çoğu bilgisayar kullanıcısı tarafından çok kısa sürede benimsenmiş ve satış rekorları kırmıştı.

Şimdi ise Windows’un yeni işletim sistemi Windows 8 in çıkması merakla bekleniyor. Microsoft bunun için bir tarih versemede BT forumlarında bu sürenin 2 yıl sonra olacağı duyumları dolaşıyor.

Vista da yaşanan hayal kırıklığının ardından aslında Windows kullanıcıları da Windows 8 için tedirgin.

Çünkü bu sürümün, ya Vista gibi hüsran yaratacağı yada Windows 7 gibi mükemmel bir çıkış yapacağı öne sürülüyor. Kısa süre önce Microsoft Hollanda temsilci şirketlerinden biri blog sayfasında Windows 8 in iki yıl gibi bir sürede piyasaya çıkacağını belirterek aslında BT forumlarında ki dolaşan havadisleri bir nevi doğrulamış oldu. Merakla beklenen Windows 8 acaba Windows 7 deki başarı ve performansı gösterebilecek mi yoksa Vista da ki gibi sürekli sorunlarla karşılacak ve Windows 7 e geri dönüş mü yapacağız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.