Yeni Bing’le Sorun Soruşturun

Microsoft Şirketi’nin arama motoru olan Bing, kısa bir zaman önce yeni yüzü ve eklentileri ile sanal ortama farklı bir bakış açısı getirdi. Güncelleme yapılan Bin arama motorunun yeni özellikleri arasında en dikkat çekeni, HTML5 teknolojisini destekliyor oluşu.

HTML5 teknolojisi yeni bir açılım yaratan Bing, arama özelliklerinde de birtakım gelişmeler yaşadı. Diğer yandan Microsoft Bing arama motorunun görsel ara yüzlerinde de bazı değişikliklere gitti. Geçtiğimiz çeyrekte tanıtımı yapılan arama motorunun, arka planında animasyon içeren bir ara yüze yer verildi. Ayrıca oluşan animasyon için Bing’in, herhangi bir program ya da video görüntüsü kullanmadığı öne sürüldü. Animasyonun içeriği ise bir plajda sahile vuran dalgalardan oluştu.

Ana ekran için farklı çalışmaların öne sürüldüğü Microsoft’ta, yakın bir zamanda mevcut görselin değişeceğini ve daha farklı bir ara yüzün ana ekrana yerleştirileceğini duyurdu. Bunun yanında HTLM5 teknolojisi sayesinde arama kriterlerinde daha başarılı sonuçların yakalandığı ve ilerleyen zamanlarda tekrar birtakım iyileştirmeler yapılacağı açıklandı.

Bing arama motoru, dünyanın en büyük arama motoru Google’a karşı nasıl bir yol izler bilinmez, ancak söylentiler arasında yer alan “Bing’in rakip olmaya hazırlandığı” dedikoduları şimdiden sektörde yankılanmış durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.