Bankalar da artık Android’e Geçiyor!

Türkiye’nin hızla ilerleyen teknolojisi içinde ilk sırayı iPhone alıyor ve iPhone’un ardından ise sırayı Android alıyor. Bu sıralamanın ardından ise memleketin ilk finansal Android uygulaması Yapı Kredi‘den geliyor.

Yapı Kredi’nin Finansal Android Uygulaması ile İMKB bilgilerinden başlayarak çok çeşitli birçok bilgiye ulaşabilmek mümkün. Finans dünyasından en yeni haberler, pek çok finansal veri ve daha çeşitli haberlere Android yüklü mobil cihazlar sürekli erişim sağlayabiliyor ve hatta en yakın ATM ve şubeleri de görüntüleyebiliyor. Uygulama hem Android Market‘te hem de Yapı Kredi Android sayfasında yerini alıyor ve kullanıcılarını bekliyor. Ayrıca dilerseniz uygulamayı QR Code kullanarak da yükleyebilirsiniz.
Yapı Kredi Android için ilk adımı attı. Şimdi ise sıra diğer bankalarda. Uygulamanın tamamen aktif olması dahilinde banka müşterileri ve çalışanları yakın bir zamanda bir Google ürünü olan Android kullanmaya başlayacak. Bu sayede bankacılık işlemlerinde yeni uygulamalar ve eklentiler Android ara yüzü ile kendini gösterecek. Şu an için diğer bankalar konusunda herhangi bi atılım söz konusu değil, ancak kısa bir zaman içerisinde birçok bankanın Android sistemine bünyesinde yer vereceği gelen haberler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.