iPhone’a Kolayca Düğme Ekleyin

Diyelim ki iPhone marka telefonunuz var ve siz bir oyunseversiniz.Ancak dokunmatik ekranda oyun oynamak çok zor. Ama yinede iPhone‘ de oyun oynamanın zevki bambaşka bunuda biliyorsunuz. Yinede bazı oyunlarda keşke şurada tuş olsa dediğinizde oluyor. Ve artık basit bir yöntemle iPhone’ nuza tuş ekleyebilirsiniz.

iPhone’ in ekranına plastik etiketler yapıştırmak suretiyle gerçek düğmeler oluşturabilir ve böylece rahatça istediğiniz bütün oyunları oynayabilirsiniz. Bu düğmelerin adı Tactile+Plus.

Ve bu düğmeler iPhone’ unuzun belirli noktalarına dokunduğunuzda çalışıyor.

Üzerinde 9 adet düğmesi bulunan yuvarlak şeklindeki plastiği, oyunun sanal yön düğmeleri üzerine, diğer plastik düğmeyi ise hareket düğmelerinin üzerine yapıştırıyorsunuz. Aslında bu düğmeleri kullanmakta ki amaç şu; ekranın neresine dokunduğunuzu hissetmeniz ve hatırlamanız.

Ve böylece sanki tuş takımıyla oyun oynuyormuşsunuz hissine kapılmanız.

Japonya’da  8 dolardan satışa sunulan bu etiket şeklindeki tuşların, en kısa sürede Türkiye’ ye de gelmesi kaçınılmaz. Ülkemizdeki bir çok iPhone kullanıcısı bu tuşlar sayesinde daha rahat bir şekilde oyun oynayabilecek ve böylece iPhone’in sınırlarını zorlayabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.