Melez Bataryalar Çok Yakında

Ioxus şirketi yakın bir zamanda kısa zamanda şarj olabilen ve geniş bir depolama alanı sunan melez bataryalarını duyurdu. Bu konudaki açıklamayı yarın yapacak olan şirket, tıp sektörü ve elektronik sektöründe kullanılan bataryalardan oluşturulan bir birleşimin lansmanını gerçekleştirmeyi planlıyor.

C tipi bataryaların boyutlarına sahip olacak melez bataryalar, ultrakapasitörler sayesinde hızlı şarj ve deşarj avantajını kullanarak bu özellikleri ediniyorlar. Ioxus Şirketi yaptığı açıklamalarda ultrakapasitörlerin kapasitesini iki katına çıkararak birkaç saniye içerisinde şarj edilebilmesini sağlayacak melez bataryaların, ayrıca olumsuz bir tarafı olduğunu duyurdu. Olumsuz durum ise normal ultrakapasitörlerin milyonlarca kez şarj edilebilirken, melez bataryaların 20 bin civarında bir oranda şarj edilebildiğini açıkladı. Bu durum bataryası değiştirilemeyen cihazlar için şimdilik pek de işe yarar gibi gözükmüyor.

Diğer yandan şirket, üretilecek melez bataryaların ilk kullanım alanlarının aydınlatma sektörü ve güçlendirme cihazları olacağını belirtti. Ayrıca bataryaların otomobil sektöründe geri dönüşümlü araç aksamlarında ve araç için kısıtlı enerji verebilecek kısımlarda kullanılabilmesi için döngü sayısının artırılması gerektiği ve bunun için ikinci nesil üretimleri bekleme zorunluluğunun olduğu ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.