Microsoft Windows 7’den Çok Memnun

Syndey şehrinde düzenlenen PDC 2010 teknoloji seminerinde açıklamada bulunan Steve Ballmer, Windows 7 işletim sisteminin beklentileri nasıl çok rahat bir şekilde gerçekleştirdiğini rakamlarla belirtti.

Windows 7’nin geçmişteki en hızlı yaygınlaşan işletim sistemi olduğunu söyleyen Ballmer, büyük firmaların ve holdinglerin Windows 7’nin bir XP veyahut Vista olmadığına dair ikna etmeye çalıştıklarını söyledi. Bu süreç içerisinde de başarı sağladıklarını ekleyen Ballmer, firmaların yaklaşık %88’lik bir bölümünün Windows 7’ye doğru yöneldiğini ve 240 milyon tane lisans satış işleminin gerçekleştiğini belirterek, Windows 7’nin başarısını bir kez daha övdü.

Steve Ballmer’ın açıkladığı rakamlara göre, Windows 7 kullanmaya başlayanların memnuniyet oranı %94. Bu rakam hayal kırıklığı yaratan Vista’dan sonra Microsoft şirketine olumlu yönde yansımış olabilir. Şirket bunun yanı sıra 2011 senesinde yaklaşık 500 milyon bilgisayarın Windows 7 işletim sistemiyle beraber satışa sunulacağını tahmin ediyor.

“Microsoft Windows 7’den Çok Memnun” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.