PL90 ile Samsung Teknolojisi

Samsung Şirketi yeni üretimlerinden biri olan PL90 fotoğraf makinesini kendine ait teknolojisi ile birleştirerek piyasaya sürdü.

12.2 megapiksel çözünürlük ve 2.7 inç boyutlarında LCD ekranı ile 4x dijital zoom bulunduran model, tasarımı ve teknik özellikleri ile pazarda oldukça iddilı günler yaşıyor.
Model bünyesinde barındırdığı USB port girişi sayesinde her bilgisayara bağlanabilme özelliği gösteriyor. Bu sayede kayda alınan her türlü görselin kolayca veri aktarımı gerçekleştirilebiliyor. Bunun yanında aynı USB port girişi model için şarj olabilme özelliği sunuyor. Yani PL90 modelin şarj olabilmesi için sadece sarj ünitesinin yanında olması gerekmiyor.
PL90 Samsung fotoğraf makinesi bir Samsung teknolojisi olan akıllı otomatik çekim özelliği ile kullanıcılara sunuluyor. Bu özellik sayesinde çekim yapan kullanıcı fotoğraf ya da video çekimlerinde hiçbir şekilde zorlanmıyor. Çünkü her şeyi PL90 kendi bünyesinde barındırdığı akıllı otomatik çekim ile gerçekleştiriyor. Hava koşulları nasıl olursa olsun, ister gece ister gündüz ya da ister ışıklı ister ışıksız, çekimler tek bir tuşla Samsung’un özel teknolojisine bırakılıyor.
Model 12 farklı yüz tanıma özelliği içeriyor. Bu sayede grup fotoğraf çekimlerinde kaliteli karelerin ortaya konması sağlanıyor. Grup içerisinde sayısı 12’ye kadar olacak her kişinin yüzüne ayrı ayrı odaklanarak gerçek kalitede, renk ayarı iyi yapılmış ve odaklanmanın net bir derecede olduğu fotoğraf kareleri oluşturuyor. Diğer yandan kendi portreniz modunda ki bir seçenek ile kullanıcılarla bululan PL90, fotoğraf çeken kişinin kamera önüne alınmasını sağlıyor ve kişi fotoğraf karesi içerisinde uygun pozisyonda konuşlanmadığı taktirde uyarı sesi vererek kişinin en uygun pozisyonu almasını sağlıyor. Göz kırpma ve gülümseme modlarıda yer alan modelde, göz kırpma modu kare içerisinde bulunan herkesin gözünün kapalı olmadığına dikkat ediyor. Eğer kapalı ise kişi gözlerini açana kadar fotoğraf çekimi yapmıyor.
Model şu anda piyasada 149.99 dolardan alıcı buluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.