SuperOnline İle Fiber Optik İnternete Merhaba

Uzun zamandır merak edilen ve gelmesi dört gözle beklenen ancak bu konuda hizmet veren firmalardan net açıklama gelmemesi sebebiyle internet kullanıcılarını umutsuzluğa düşüren fiber optik internet artık Superonline ile Türkiye’de.

Türkiye’ de genel anlamda bu uygulamayı başlatmak için start veren Superonline,halihazırda zaten bazı illerde fiber optik internet hizmetini veriyordu.Artık bunu tüm Türkiye’ye yaygınlaştırmaya ve hizmet kalitesini yükseltmeye karar verdi.Neredeyse bütün internet servis sağlayıcıları Türk Telekom’un altyapısını kullanıyor.Tabii ki buna binaen eğer Türk Telekom dan verimli internet sağlayamıyorsanız bunu diğer aracı kurumlardan da sağlayamıyordunuz.Ancak Superonline kendi fiber optik altyapısını kurarak Türk Telekom’a bağımlılıktan kurtuluyor.

Superonline, %100  Turkcell  Grup şirketi olmanın verdiği avantajla daha avantajlı bir şekilde internet servisini sunmayı amaçlıyor. 2010 yılında tamamı fiber optik altyapı çalışmalarına yönelik 500 milyon TL yatırım gerçekleştiren Superonline, 2010 yılının sonuna doğru 23.000 km lik altyapısıyla Türkiye’nin dört bir yanına ve ara bağlantılarla komşu ülkelere bu hizmeti vermeyi amaçlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.