Tegra 2’li Asus Eee Pad EP101TC

DigiTimes sitesi yine her zamanki gibi yoğun bir trafiğe sahip ve bu seferki haberler NVIDIA ve onun Tayvanlı tedarikçilerindeki kaynaklarından aldığı gelişmeler üzerine.

10 inç’lik Android işletim sistemine sahip olan Asus’un yeni üyesi Eee Pad tablet, diğer adı ile EP101TC Mart 2011’de kullanıcıları ile buluşacak ve NVIDIA’nın Tegra 2 teknolojisini barındıracak şekilde piyasaya çıkması planlanıyor. DigiTimes sitesinin kaynaklarına göre Dell, Samsung, MSI ve Toshiba gibi büyük firmalarda yakın bir zamanda Tegra 2 tabanlı tabletlerle piyasaya girmeye hazırlanıyor. Ve haberler sadece bunlarla bitmiyor aynı zamanda ASUS, Motorola, LG gibi üreticiler de Tegra 2 tabanlı akıllı telefonlar ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyorlar.
Android ve Tegra 2 işlemciler gelişmeler ışığında oldukça başarılı bir uyum sağlamış gibi görünüyorlar. Bunun yanında tablet pclerden, telefon üretimine geçişi düşünen şirketler ise bu konuda sıkı bir çalışma yaparak Android ve Tegra 2 işbirliğini herşeyiyle ortaya koymaya hazırlanıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.