Turkcell’in Çekim Gücü Artık Almanya’ yı da Kapsıyor

Turkcell altyapılarını tamamladığı yeni mobil operatörü Turkcell Europe ile Avrupa’ ya açılmaya hazırlanıyor.2011’in ilk aylarında Almanya’ da hizmet vermeye başlayacak olan Turkcell Europe, avantajlı fiyatlarla hizmetini Almanya’nın en kaliteli mobil şebekesi üzerinden kurmaya hazırlanıyor.

Turkcell Europe ile Almanya’ da ki Türk vatandaşları Türkiye yönüne yaptıkları aramalarda indirimlere sahip olacaklar.Ayrıca Turkcell aboneleri, Almanya’ya gittikleri takdirde Turkcell Europe’nin hizmetlerininden de yararlanabilecek.Süreyya Ciliv Berlin de yaptığı tanıtım toplantısında :

“Turkcell Europe’un bugün geldiği nokta için 3 yıldır çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Almanya’da yaşayan vatandaşlarımızın ve Türkiye ile yoğun iişkileri bulunan insanların tüm iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarını Turkcell kalitesiyle sağlamak için kolları sıvadık.Bu nedenle Almanya’ nın en gelişmiş ve en hızlı 3g altyapısını kullanacağız. ” dedi.

Halihazırda 8 ülkede 62 milyon aboneye hizmet veren Turkcell, kuracağı dağıtım ağıyla Almanya’nın her bölgesinde toplam 60.000 noktada müşterileriyle buluşmayı hedefliyor.Turkcell Eurepo’nin genel merkezi ise Köln’de yer alacak.

Turkcell’in böyle bir hizmet için önceden uzun süren araştırmalar yaptığı biliniyordu ancak herhangi bir açıklama yapılmamıştı bu konuda.Bu arada Turkcell Almanya’da hangi GSM operatörünün altyapısını kullanacağınıda daha açıklamadı.Artık Almanya başta olmak üzere diğer ülkelerdede Turkcell kalitesini yakın zamanda görebileceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.