Video Kaydı Yapabilen Gözlük!

Japonların icat ettiği gözlük sayesinde artık gözlemlediğimiz her şeyin videosunu çekebilmek daha kolay olacak. Elektronik gözlük olarak adlandırılan bu gözlük görüntü çerçevesi içerisindeki tüm alanı video olarak kaydedebiliyor. Aynı zamanda Sony’nin ürettiği teknolojide GPS sistemi kullanarak, uzaktan verileri bilgisayarlara aktarabilme gibi bir imkan da mevcut.

Laboratuarlarında gözün gördüklerini anında kaydeden bir cihaz geliştiren Japon elektronik devi Sony’nin ürettiği gözlüğün tek camına sığabilen kamera bir verici sayesinde kaydedilen görüntüler aynı zamanda bilgisayara da aktarılabiliyor. Gözlüğün çalışma mekanizması ise mini kamera gözün hareketini takip ediyor ve kaydediyor. Ayrıca okunan bir metni bile hafızasına alabiliyor. Tüm bunlara ek olarak Sony mühendisleri halen üzerinde çalıştıkları cihazı gözlüğün çerçevesine yerleştirip bir de GPS sistemi entegrelemeyi düşünüyorlar.
Ayrıva Sony, geliştirme aşamasına aldığı gözlüğe yeni eklentilerin geleceği konusunda bazı bilgiler verdi. Bu sayede kullanıma alınan gözlüğün adeta bir canlı kamera olmasını sağlayacaklarını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.