Windows 7, Windows XP’ i Tahtından İndiremiyor

Bilindiği üzere Microsoft geçen yıllarda Windows XP’ i için artık güncelleme çıkarmayacağını duyurmuştu. Ancak Microsoft her ne kadar Windows Xp’ i bitirmeye çalışşada olmadı.Son zamanlarda netbook ların çıkması ile Windows XP yine popüler oldu ve netbook ların vazgeçilmez işletim sistemi oldu.Kısacası Windows Xp’ den ne Microsoft vazgeçebildi nede Windows XP kullanıcıları.

Çoğu kullanıcı Windows 7′ e terfi etti ama Windows XP tutkunu çoğu kullanıcı da Xp’ den vazgeçemedi.Anlaşılan uzun süre daha Windows Xp ‘i çoğu işletim sistemi tahtından indiremeyecek.

Aslında Xp ‘nin tercih edilmesinin en büyük nedeni Office 2003 e çoğu kullanıcının alışkın olması ve orta seviyeli bilgisayarların Windows Xp de yüksek performans göstermesidir.Zira şu an çoğu kullanıcı Windows 7 ‘e geçmek için ekran kartını değiştirmek yada ram almayı tercih etmiyor ve en önemliside internette Windows XP için program,yazılım vb.gibi şeyler sınırsız ve kolay bulunabiliyor ama aynısı Windows 7 için geçerli değil.

Windows 8′ in piyasaya çıkması ile elbette ki Windows Xp den terfi eden kullanıcı sayısı artacaktır ama Xp’ nin devrinin sona ermesi için belli ki daha yıllar geçeçek gibi gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.