Microsoft iPad’e Karşı Rakibini CES’te Tanıtıyor

New York Times kaynaklı bir habere göre Microsoft, önümüzdeki ay düzenlenecek olan CES fuarında iPad’e rakip olarak ürettiği cihazıtanıtacak. CES fuarındaki tanıtım Microsoft yetkilisi Steve Ballmer tarafından yönetilirken, tanıtım kapsamında Dell ve Samsung ürünleri piyasaya çıkacak.

Uzun bir süredir tablet PC üretimine başlanma düşüncesiyle planlarını sürdüren Microsoft, şimdiye kadar bu konuda başarılı bir cihaz geliştirmiş değil. Ancak şirket kapsamında yapılan küçük çaplı araştırmalarda bu konuda ki hassasiyetin devam ettiği ve yeni planların gündemde olduğu yer aldı. Hatta geçtiğimiz yıl Microsoft’un piyasaya sunduğu HP Slate ürünü gündemde pek yer tutmamış, bunun aksine ise Apple’ın iPad’i çıktığı günden bu yana satış rekorları kırmıştı.

Diğer yandan CES fuarında tanıtılacak yeni ürünün, Windows 7 ile çalışacağı ve iPad’e göre daha üretken bir işlev sunacağı belirtiliyor.

Microsoft kullanıcıları CES fuaraı için şimdiden gün saymaya başladı bile. Bakalım şirket Apple’ın iPad 2’sine göre nasıl bir model pazara sunmayı hazırlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.