Android Savunucusuna Göre Apple 7 inç Tablete İlerliyor

Geçtiğimiz ekim aylarında Steve Jobs’un konuşmalarını hatırlayanlar varsa, 7 inç boyutundaki tabletlerin ölü bir durumda olduğu konusunda bazı açıklamalar yapmıştı. Aycıca Jobs, Apple uygulamalarının tam olarak geliştirilmesi ve kendini gösterebilmesi için 7 inç boyutunda bulunan bir tabletin Apple için yeterli olamayacağını dile getirmişti.

Ancak şimdiler yayılan dedikodular Steve Jobs’un sözlerinin tam tersi olacak şekilde gelişiyor. Android savunucularından olan Bray, piyasada cep telefonundan büyük, ele sığabilen, oyun oynanabilen ve e-kitap olarak kullanılabilen Samsung Galaxy Tab’dan başka bir ürün olmadığını ortaya attı. Bunun yanında 10 inç’lik tabletlerin pazarda mevcut olduğunu, ancak 7 inç’lik tabletler kadar kullanışlı olmadığını öne süren Bray, ayrıca ortaya attığı düşüncelerin tamamen Google’dan bağımsız kendi düşünceleri olduğunu açıkladı.

Bray2in yaptığı bu açıklamalardan sonra asıl değinmek istediği konu ise Apple’ın 7 inç’lik bir tablet üretimi hazırlığında olduğuydu. Apple’ın her zaman farklı ihtiyaçlara yerinde cevaplar vererek kendini göstermesi ilgili birtakım açıklamalarda bulunan Bray, yakın bir zaman içerisinde Apple 7 inç’lik bir tabletin pazarda olmasının pek de şaşırtıcı olmayacağına değindi.

Bakalım Bray’in söylentileri Apple’ın kendi içerisinde yaptığı çalışmaları destekleyecek nitelikte olacak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.