Android Birinciliğe Yükseldi

Son dönem satışlarında büyük bir artış gösteren Android, diğer işletim sistemleri arasında birinciliğe yükseldi.

Google Android işletim sistemini çıkaralı yaklaşık 2 yıl oldu. 2 yıldan bu yana oldukça hızlı yollar kat eden Google’un popüler işletim sistemi Android, Nokia’nın uzun yıllar telefonlarında yer alan Symbian işletim sistemini tahtından indirmeyi başarmıştı. Bu atılımın ardından son dönem satışlarında tekrar büyük bir tırmanışa geçen Android, ABD’de Apple’ın işletim sistemi olan iOS’un hakimiyetine bile bir son verdi ve birinciliğe yerleşti.

2010 yılı sevkiyat istatistiklerine göre Android’in 32.9 milyon, Nokia’nın 31 milyon ve iOS’un ise 16.2 milyon telefon sevkettiği öne sürüldü.

Akıllı telefon pazarının yüzde 89 oranında büyüdüğü 2010’un son döneminde, aynı durumun 2011 yılı itibariyle de devam edeceği düşünülüyor. Android işletim sistemi şimdilik pazarın büyük bir payını ele geçirmiş durumda. Google liderliğinde Android’de bir yandan yayılmaya devam ediyor. Bakalım ilerleyen zamanlarda Google’un ünlü mobil işletim sistemi Android’i de tahtından indirecek bir işletim sistemi gündeme gelecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.