Nokia Önceliğinin Androidi Yenmek Olduğunu Belirtti

Nokia CEO’su Stephen Elop bugün düzenlenen MWC (Mobile World Conference) etkinliğinde oldukça çarpıcı açıklamalara imza attı. Elop yaptığı açıklamada Nokia olarak ilk hedeflerinin Google’a ait işletim sistemi olan Android’i geçmek olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Microsoft ile işbirliğine varan Nokia, yeni bir boyuta girdiklerini ve bu konuda gerekli atılımları yaparak Anroid’i geride bırakmak istediklerini öne sürdü. Bunun yanında Windows Phone yazılımı ile ilk atılımlarını gerçekleştireceklerini belirten Elop, yakın bir zaman içerisinde Nokia olarak oldukça sıra dışı işlere imza atacaklarını öne sürdü.

MWC etkinliği yarın ve diğer gün de devam edecek. Elop’un etkinliğin ilerleyen zamanlarında da ne gibi açıklamalar yapılacağı şimdiden merak ediliyor. Görünüşe göre Nokia kendi içerisinde oldukça şartlanmış bir yapıya bürünmüş ve yapacağı yeniliklerle eski günlere dönme isteğini açıkça belirtiyor. Bakalım ilerleyen günlerde Nokia’dan ne gibi girişimler görecek ve bunları hayata geçireceğiz.

“Nokia Önceliğinin Androidi Yenmek Olduğunu Belirtti” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.