iPhone Flickr’ı da Fethetti

iPhone 4, fotoğraf paylaşım sitesi Flickr‘a yüklenen fotoğraflarda en çok kullanılan fotoğraf makinesi olmak üzere.

iPhone, en çok kullanılan fotoğraf makinesi tablosunda Canon EOS Digital Rebel XTi’yi iki sene önce geride bırakmıştı. Şimdi ise hedef Nikon D90‘ı geçmek ve Flickr’in en popüler kamerası olmak. Listedeki ağır DSLR’lere göre iPhone 4’ün kamerası sadece 5 megapiksel çözünürlüğünde ve dijital yakınlaşmaya sahip. Flickr’in en popüler kameraları arasında Nikon D90, Canon EOS Digital Rebel XSi, Canon EOS 5D Mark II ve Canon EOS Rebel T1i var. iPhone’un fotoğraf gücü bu makinelere yaklaşmasa da taşınabilirliğive pratik kullanımı ile hepsini geride bırakıyor.

Fotoğraf tutkunları makinelerine ölesiye bağlı olsalar da bir çoğu bu fotoğraf makinelerini taşımanın zor ve yorucu olduğunu kabul ediyor. Birçok tüketicinin bir iPhone’a da sahip olduğunu düşündüğümüzde D90’ın geride kalması pek süpriz sayılmayabilir.

Yayınlayan

Mert Öztürk

Mert Öztürk 10 Haziran 1996'da Bursa'da dünyaya geldi. 4.5 yaşında yazmayı 5 yaşında okumayı öğrendi.6 yaşına geldiğinde mahallesindeki Sabri Katırcı İlköğretim okuluna gönderildi. Daha iyi eğitim alması için 3. sınıfta Setbaşı İlköğretim okuluna başladı.Başarılarını bu okulda da sürdürmeye devam etti. 6. sınıfta ilk önemli sınavı SBS'ye girdi.7. ve 8. sınıfı da bitiren Mert liseye başladı.Bu yaşlarda spora eğilimi arttı.Basketbolu herşeyden çok seven Mert şuan öğrenimini Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi'nde sürdürmektedir.Hedefi insanlıktan çıkmasına az kalmış insanların fazlalıkta olduğu bu dünyada insan gibi insan olmayı sürdürebilmektir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.