iPad Gazeteleri Öldürecek Mi?

Apple her geçen gün yeni bir ürünle karşımıza çıkıyor ve sunduğu ürünler insan özelliklerinden daha da üstün bir hale gelmeye başlıyor. Buna örnek ise son olarak üretilen iPhone 4 oluyor. Hatırlayacak olursanız iPhone 4’ün göz retinası ile aynı oranda bir ekran özelliği bulunuyor. Bu sayede ekran üzerinde yer alan resimler ya da görseller oldukça net bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Bu gelişmelerin ardından ise gazete sektöründe birtakım endişeler meydana gelmiş gibi gözüküyor. Yakın bir zaman içerisinde internetten okunan gazete oranının oldukça yüksek bir sayıya ulaşacağını bildiren Apple, gazetecilerin gözünü iyice korkutmuşa benziyor. Bu nedenle birçok gazete üreticisi kısa bir zaman içerisinde gazete satışlarının düşmeye başlayacağını ve uzun yıllar sektör içerisinde insanlara hizmet veren normal gazetelerin, internet gazetesi ile ortadan kalkacağını düşünüyor.

Şimdilik konu ile ilgili net bir olay bulunmuyor, ancak şirketler üretim altına aldıkları akıllı cihazları ile internet gazeteciliğine destek sunmaya devam ediyor. Kısa bir zaman içerisinde ise amaçlanan internet gazetesinin oldukça popüler bir hale getirilmesi şeklinde karşımıza çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.