Apple yeni patronu Tim Cook

Steve Jobs’un görevi bırakması ardından, yerine Tim Cook geçti ve Apple’ın çalışmalarının yeni patronu oldu.

Tim Cook aldığımız bilgilere göre eşcinsel. Son zamanların gündem konusu olan Apple’ın patronun değişmesi özellikle teknoloji platformunda oldukça yüksek oranda konuşulan konular arasında yer alıyor. Tim Cook 50 yaşında ve daha önce Apple içerisinde operasyon direktörü görevindeydi. Şimdi ise Steve Jobs’un yerinde o var.

Bunların yanı sıra Tim Cook Apple’ın başına ilk kez gelen biri değil. 2004 yılı içerisinde Steve Jobs 2 ay kadar bir süre zarfı için Apple’ın başından ayrılmıştı ve bu esnada ise Apple’ın geçici patronu Tim Cook olmuştu. Ayrıca Cook, bu esnada iPhone 4 ve iPad için birtakım geliştirme süreci meydana getirmiş ve ürünlerin istenen şekilde pazara sunulmasına olanak sağlamıştı. Bunun yanında oldukça başarılı bir yönetim gösterdiği de açıkça görülmüştü. Ve sonunda Tim Cook Apple daimi patronu oldu.

Artık, Apple yeni bir patrona sahip. Bundan böyle Apple ile ilgili olaylarda Steve Jobs yerine ondan bahsedecek ve Apple üzerinde nasıl bir etki yarattığını izlemeye devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.