iPhone 5 batarya ve kamera modülü görüntülendi

Apple’ın Eylül ayında pazara sunması beklenen iPhone 5 ile ilgili yeni haberler açığa çıkmaya devam ediyor. Bunlardan en yenisi iPhone 5’in batarya ve kamera modüllerinin görüntülenmesi şeklinde karşımıza çıkıyor.

iPhone 5 üretim zamanı içerisinde oldukça başarılı bir sansür süreci geçiriyor ve yeni nesil iPhone’un dış görünümü ile ilgili bilgiler edinilemiyor. Ancak modelin kamera ve batarya modülü Çin’den gelen yeni görüntüler ile ortaya çıkmış durumda.

Kamera ve batarya modüllerine ait resimler iPhone 5’in tedarikçisi TVC Mall tarafından internete sunulmuş durumda. Bunun yanında kullanılacak olan bataryada iPhone 4’ün ki ile aynı teknik özellikler bulunuyor. Ayrıca alt kısma doğru belirli bir incelme gösteren bataryanın yeni nesil iPhone’da birtakım arka kısım değişikliklerinin olacağını akıllara getiriyor.

Diğer yandan kamera modülü ile ortaya çıkan sonuç ise çift LED flaşla beklenen yeni kamera özelliğinin çürüdüğünü ön plana çıkarıyor. Çünkü yeni kamera modülü bu özelliğin olmadığını gösteriyor, ancak kamera ile flaş donanımları arasında mesafenin artırıldığı ortaya çıkıyor. Bu da iPhone 5’de ışık patlama sorununun giderilmeye çalışıldığı konusunda birtakım işaretler sunuyor.

Bakalım, bu donanımlara göre Apple, bizlere nasıl bir iPhone 5 sunacak. Sanırım bunun için Eylül’ü beklememiz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.