Angry Birds 350 milyonuncu kez indirildi

Android için geliştirilen Angry Birds oyunu başarı basamaklarını hızla tırmanmaya devam ediyor. Popüler oyun geçtiğimiz günlerde 350 milyonuncu indirilme sayısı ile önemli bir başarıya daha imza attı.

Angry Birds ilk olarak Android sistemli telefonlar için geliştirilmiş ve daha sonra diğer sistemlerin yer aldığı cihazlarda da kendini göstermişti. İlk 3 ayında 50 milyon indirilme sayısına ulaşan oyun, geliştirilmesi üzerinden 2 yıl geçmesinin ardından 350 milyonuncu indirilme sayısına ulaştı. Tabi bu durumda yapımcısı Rovio’nun oldukça önemli etkileri bulunuyor. Şirketin Angry Birds’ü güncel tutması sürekli yenilenen oyunun ön plana çıkmasında önemli bir konumda yer alıyor.

Diğer yandan yapımcı Rovio’nun yatırım ortakları aradığı ve şirketin değerini 1.2 milyar dolara yükseltmek istediği belirtiliyor. Bu sayede Angry Birds oyununu daha iyi yerlere getireceğine inanan şirket, bulacağı yatırım ortağı ile oyunu başarıdan başarıya koşturmayı hedeflediği ileri sürülüyor.

Angry Birds büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Bakalım, akıllı cihazların vazgeçilmez oyunu başka hangi haberler ile karşımıza çıkacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.