Facebook Amerikan ekonomisine katkı sağlıyor

Facebook, yaklaşık olarak 750 milyon kullanıcı sayısı ile internet platformunun en önemli şirketlerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Ortaya çıkan bu temkinli ve etkili ilerleyiş Amerikan ekonomisine de oldukça önemli katkılar sunuyor.

Facebook’un Amerikan ekonomisine sunduğu katkı Maryland Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen bir araştırma ile karşımıza çıkıyor. Maryland Üniversitesi, Facebook’un bugüne kadar 235 bin kişiye iş olanağı sağladığını, Amerika’da bulunan ekonomik krizin gençler üzerinde etkisini azalttığını ve işsiz kalmayı yavaşlattığını ileri sürüyor. Bunun yanında yaklaşık olarak 180 bin yeni iş kapısının Facebook içerisinde var olduğunu belirten Maryland Üniversitesi, 12 milyar dolarlık bir maaş ödeme potansiyelinin de yine Facebook bünyesinde yer aldığını öne sürüyor.

Diğer yandan arama sonuçlarında Facebook iş ilanlarının Google iş ilanlarından daha fazla olduğu ifade ediliyor. Bunun yanında Twitter’ın da aynı yolda ilerlediği, ancak daha yolun başlarında olduğu belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.