Facebook, siz oturum açmasanız bile sizi takip ediyor

Facebook’ta oturum açmasanız dahi sosyal ağın sizi yakından takip ettiğini biliyor muydunuz?

Facebook üzerinde hala birtakım açıklar bulunduruyor ve birçok açığın kapatılmasına rağmen bazı hackerlar Facebook’un diğer açıklarını bulmaya devam ediyor. Facebook’un son olarak bulunan açığı ise kullanıcıların siteye giriş yapmasa dahi birtakım cookiler ile onları takip ettiği şeklinde karşımıza çıkıyor.

Nik Cubrilovic adlı hacker tarafından keşfedilen bu durum geçtiğimiz günlerde hackkerın kendisi tarafından internette duyurulmuş durumda. Yapılan duyuruya göre Facebook kullanıcıları üye adları ile Facebook’a giriş yapmasalar dahi Facebook butonunun bulunduğu sitelerde gezilmesi ile kullanıcıların bilgileri Facebook’a gönderilebiliyor. Bunları Facebook’a girilmesinin ardından bilgisayara konuşlanan bazı cookiler gerçekleştiriyor.

Diğer yandan Facebook’un böyle bir şey olmadığını reddettiğini de söylemek istiyoruz. Böyle bir durumun söz konusu olmadığını bildiren Facebook yetkileri, sadece ortaya atılan iddiaları reddetmiş durumda. İlerleyen zamanlarda konu ile ilgili herhangi bir açıklama gelir mi bilinmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.